Ako vám môže menič napätia uľahčiť cestovanie.

Stáva sa to častokrát najmä pri cestovaní. Potrebujeme použiť elektrický spotrebič, ktorý sme si priniesli z domu, avšak jeho zásuvka nie je kompatibilná so zásuvkou v zahraničí alebo je napätie v danej zásuvke odlišné od toho, ktoré spotrebič podporuje. Elektrikári to veľmi nedomysleli, keď ešte nezaviedli jednotné pravidlá pre všetky elektrické siete. Namiesto toho si však dokážeme pomôcť doplnkovými zariadeniami, ktoré náš problém hravo vyriešia. Existujú rôzne adaptéry do zahraničných zásuviek, takže len jednoducho pripojíme domáci spotrebič cez adaptér do siete.

Autokam

Podobný problém sa naskytá pri situáciách, keď sa nachádzame mimo domu a nemusíme pritom byť ani v zahraničí. Stačí, že sa práve nachádzame napríklad v aute a k dispozícii nemáme žiadny zdroj energie. V tom prípade nám poslúži naše auto ako záložný plán. Väčšina áut disponuje rôznymi možnosťami pripojenia, avšak klasické zásuvkové otvory to nie sú. Ak elektrické zariadenie nemá napríklad USB pripojenie alebo pripojenie do autozapaľovača, veľmi si nepomôžeme. A tu prichádza na rad menič napätia ako prvá pomoc pre takéto patové situácie. Menič napätia je zariadenie, ktoré mení jednosmerný elektrický prúd na prúd striedavý.

Napatie

Jednosmerný prúd vychádza práve zo zdrojov akými disponuje auto, karavan, loď a to zahŕňa rôzne typy batérií. Takto len pripojíte menič napätia do autozapaľovača a následne aj spotrebič do meniča. A je po probléme. Typ meniča napätia si môžete vybrať podľa potreby. Rozličné situácie si vyžadujú aj špeciálne prispôsobené meniče napätia. Tie ponúka aj e-shop menicnapatia.sk. Menič napätia Menicnapatia disponuje vlastnosťami ako zmena 12V na 230V, 24V na 230V, 12V na 24V alebo opačne. V ponuke nájdete aj meniče s ochranou proti prehriatiu, ochranou pred vybitím akumulátora, prepólovaním alebo preťažením.