Láska cez internet

Láska cez internet

Všetci slobodní vieme, aké je náročné byť vo vzťahu alebo si svoju vysnenú polovičku nájsť.  V minulosti sa ľudia stretávali náhodne, v škole, na ulici, či pri nejakej príležitosti. Dnes nám náš online svet poskytuje niekoľko možností, ako sa s niekým zoznámiť, či ako na niekoho natrafiť. Internet, ale aj rôzne masovokomunikačné prostriedky nám ponúkajú možnosť ako sa s niekým zoznámiť. Ponúkajú nám rôzne zoznamovacie stránky ako je napr. Badoo, messenger, pokec, viber, zoznamka atď. Ľudia často vyhľadávajú pochopenia a porozumenie zo strany opačného pohlavia. Majú pocit, že sa o nich niekto zaujíma, niekto komu môžu veriť a zdôveriť sa im. Aj keď vieme, že tieto stránky často čelia aj neželaným veciam, ľudí, ktorí netúžia po samote to neodrádza. 

zamilujte-se-online

Často tieto zoznámenia na internete nemusia mať hlbší charakter a nie je to ani prvotným cieľom. Avšak potreba vzájomnej komunikácie, či vzájomného záujmu prerastá do hlbších citov. Tento nepriamy, nezáväzný vzťah začne prerastať do hlbších citov. Človek postupne začína uchovávať city k druhej osobe. Niet pochýb, že ak je človek citovo založený, časom sa zaľúbi. Avšak môže byť tento vzťah reálny? Predsa je iba online, cez internet. Pravdou je, že ľudia sú čoraz častejšie otvorení takýmto vzťahom. Cez internet človek nie je v ničom obmedzený. Často je úprimnejší ako v reálnom vzťahu. Ľuďom často vyhovuje vzťah cez internet, pretože nevidia tú realitu. Často vidia skreslený obraz človeka, ktorý v skutočnosti taký ani nemusí byť. Vidia len ideál, ktorý si človek často praje vidieť.

laska-pres-internet-xxl

Môžeme povedať, že takéto vzťahy sú vôbec reálne? Vydržia takéto vzťahy? Možno poznáme v našom okolí ľudí, ktorí sa s niekým zoznámili online a svoj vzťah posunuli na reálnu úroveň a sú spolu do dnes. Môžeme povedať, že aj keď svet je už pohlcovaný online životom, niekedy nám to môže priniesť životnú lásku. Avšak dávajte si pozor na to, čo všetko zdieľate online. Komu píšete, komu o sebe hovoríte a čo o sebe hovoríte. Nie vždy, to čo je na internete a kto sa za koho prezentuje je skutočné. Avšak, všetkým, ktorí sa snažia online vzťah premiestniť do reálnej podoby veríme, že to dopadne tak ako si sami želáte.