LED trubice osvetľujú priestor rovnako dobre ako ich predchodcovia

Posvietiť si na činnosti, ktorým sa venujeme počas dňa, ale hlavne v noci, je možné svietidlami modernej technológie s názvom LED. Výrobky osvetľovacej techniky typu LED sú momentálne najžiadanejšie na trhu a postupne sa dostávajú na miesto halogénových osvetlení, pretože majú skvelé vlastnosti.

pasik

LED technológia sa vyznačuje energetickou úspornosťou, výrobky vyrobené touto technológiou majú dlhú životnosť, sú maximálne šetrné k životnému prostrediu, ich variabilnosť ich predurčuje na využívanie v dizajnovom odvetví väčšinou ako doplnkové a náladové osvetlenie, ale keďže spĺňajú nároky na požadovaný výkon, je možné ich umiestniť do polohy hlavného osvetľovacieho zdroja.

Panely, žiarovky, reflektory, pásiky a trubice, všetky tieto svetelné zdroje sa už na trhu objavili v LED systéme a stali sa populárne medzi zákazníkmi. V domácnostiach, kanceláriách, predajniach či v priestoroch určených na športovanie a podobne sa s nimi stretávame každý deň, led trubice plnia svoju funkciu a dosvietia aj do najtmavších kútov. Trubice poznáme už z predchádzajúcej éry ako sme ich zažínali napríklad pod kuchynskou linkou, ak sme chceli pracovať na pulte, nad stolom pri stravovaní, v kanceláriách osvetľovali celé miestnosti a veľa iných priestorov, tú istú funkciu dnes plnia LED trubice.

zastena

Všetky LED svietidlá sa vyrábajú v troch základných odtieňoch bielej farby: neutrálnej, teplej a studenej. Každý z nich je určený do iného prostredia, teplý k oddychu, studený na športovanie a iné aktivity a neutrálny je kompromisom medzi spomínanými dvoma farbami. Trubice nie sú výnimkou a tiež si ich môžete zaobstarať v jednej alebo všetkých odtieňoch bielej farby a v dvoch štandardných rozmeroch 600 a 900mm. Všetky majú integrovaný čip SMD2835, uhol svietenia dosahuje 120°, účinnosť asi 95%, životnosť sa pohybuje do 50-tisíc hodín.

Pri používaní LED trubíc nie je nutná tlmivka ani štartér a zapojiť ich môžeme do bežnej elektrickej siete s 230V priamo, bez nutnosti dokupovania nejakého príslušenstva. Výkon je porovnateľný s ich predchodcami, takže zákazníci budú určite spokojní.