Pokojný spánok vašich anjeličkov

Narodenie dieťatka na svet pre mnohých rodičov znamená príchod nového anjelika do ich všedných životov. Sledovať, ako dieťatko pokojne spinká, nedá sa ničím vyrušiť a užíva si to, že ho každý obskakuje, je skrátka na nezaplatenie. Je celkom prirodzené, že pri prvorodenom dieťati sa sám rodič učí ako vychovávať a preto býva omnoho akčnejší, ako pri ďalších potomkoch.

úsměv

Pri prvom dieťati ešte celkom nevie, čo chce výchovou dosiahnuť a preto často skúša metódu pokus – omyl. Prvé dieťatko preto býva „pokusný králik“ – samozrejme v dobrom slova zmysle. Keď svetlo sveta uzrú ďalšie detičky a rodičom pribudnú do ich života ďalší anjeličkovia www.neonevent.sk/anjeli-vsednych-dni/, môžu sa vo výchove vyvarovať chýb, ktoré napáchali pri prvorodenom. Najväčšiu výhodu pri výchove má však zväčša najmladšie dieťa – „benjamínko“ – keďže rodičom sa už zvyčajne veľmi nechce, majú hŕbu iných starostí a k vychovávaniu pristupujú oveľa benevolentnejšie ako pri starších súrodencoch.

spící dítě

Ak však takéto kúzelné momenty nastanú a vy budete obdarovaní viacerými potomkami, na rad prídu aj praktické otázky, ako napríklad zariaďovanie detskej izby. Túto činnosť by ste mali určite vopred prediskutovať s vašimi deťmi a dohodnúť sa na nejakom rozumnom kompromise. Často sa však môže stať, že vaše pôvodné predstavy sa nebudú zhodovať s realitou kvôli nedostatku miesta. V takomto prípade odporúčame pouvažovať nad kúpou poschodovej postele. Medzi jej najväčšie výhody patrí práve výrazná úspora miesta a vaším deťom táto posteľ určite prinesie kopec zážitkov, na ktoré budú dlho spomínať.

postel

Poschodová posteľ navyše enormne rozvíja hrubú motoriku detí. Na trhu je dnes dostupný široký výber týchto postelí, zvoliť si môžete rôzny tvar, materiál či farbu. Konečné rozhodnutie závisí iba na vás, vedzte však, že kúpa poschodovej postele je investícia, ktorá sa oplatí a vašim deťom vyčaruje úsmev na tvári.

Posted in Nezařazené