Posuvné dvere zo skla: Modernejšia alternatíva ku klasickým dverám

V súčasnosti môžeme v prípade interiérových dverí hľadieť na niekoľko dostupných možností, či už z hľadiska systému ich otvárania alebo materiálu, z akého sú vyrobené. V skratke je dostupných niekoľko moderných dizajnových alternatív. A to sa nezaobíde bez toho, aby naše interiéry neobohatili takisto novými vlastnosťami, ktoré budú mať vplyv na celkový komfort a estetiku bývania alebo firemných priestorov.Drevené dvere, stará hrdzavá kľučka.jpg
Ešte stále sa radíte k zástancom klasiky a teda prevažne drevených dverí s otočným otváraním a kľučkou? Vôbec nič zlého na tom nie je, ale skúsme si predstaviť aj odlišnú a o niečo estetickejšiu možnosť, akou sú posuvné dvere zo skla https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/.
Význam sklenených posuvných dverí v interiéri

  • Rozdiel je v trendovom materiáli, samozrejme aj v systéme otvárania. Sklo prináša do interiérov priepustnosť svetla, veľmi štýlové dizajnové vlastnosti, ale aj optické rozšírenie priestorov a ich odvzdušnenie. V prípade, ak vravíme o ich posuvnom spôsobe otvárania, tak charakteristikou je tiež praktické šetrenie miestom.

Ak budú tieto dvere vyrobené zo skla zavreté, priestorom aj napriek tomu nebude chýbať potrebný prísun svetla, rovnako sa nevytvoria stiesnené a vydýchané priestory. Pootvorené dvere, tma, prienik svetla.jpg
Ide preto o vhodnú voľbu v situácii, kedy hľadáte viditeľné, avšak na druhej strane nie príliš izolované oddelenie izieb, respektíve miestností. Na posuvnom princípe je zasa výhodou, že pri otváraní nezaberajú priestor navyše. Tento priestor je následne možné využiť napríklad na umiestnenie dekoračných prvkov alebo skrátka predmetov, ktoré vám otváranie otočných dverí neumožňovalo.
Hodí sa ale takisto pripomenúť, že nejde iba o premyslený funkčný prvok, ale takisto trendovú súčasť s nadčasovým dizajnom. Sklo sa v súčasnosti teší popularite na trhu so stavebninami a interiérovými prvkami. A vlastne je pravdepodobné, že svojimi vlastnosťami bude vplývať nadčasovým efektom aj v najbližších rokoch.