Prečo mladí odkladajú rodičovstvo?

Vždy si ľudia hovoria dôvody, prečo je fajn mať dieťa. Prečo by ste mali chcieť mať dieťa a že je to skutočne perfektné, keď máte ďalšieho pokračovania generácie. Na jednej strane je to skutočne pravda. Je fajn, keď sa môžete tešiť z malého drobca, ktorý bude utekať po vašom dome a tešiť sa z každého slovka, ktoré povie. No na druhej strane, viete, prečo veľa ľudí v dnešnej dobe odkladá dieťa na dobu neurčitú? Prečo ľudia deti vlastne nechcú mať? A prečo by boli radšej, keby sa ich na to už nikdy nikto nepýtal? Existuje skutočne veľmi veľa dôvodov, ktoré stoja za uváženie.
 dítě s dárky
1. Necítia sa na záväzok
Nemať dieťa je vo svojej podstate skutočne veľmi pohodlné, takže čomu sa už len môžeme čudovať? Veď práve to nám zaručuje, že sme si páni sami sebe a že sa nemusíme o nikoho iného starať. V minulosti možno ženy rodili do dvadsiatky, teraz často rozmýšľajú nad tým, že budú mať jedno dieťa a aj to až po tridsiatke. Záväzky sú jednoducho niečo, čoho sa mladí ľudia skutočne veľmi boja. A nebudeme si klamať, dieťa teda záväzok naozaj je.
 
2. Nenašli správneho partnera
Nájsť v dnešnej dobe správneho partnera je skutočné umenie a keď si myslíte niečo iné, tak sa teda poriadne mýlite. Máloktorá žena má okolo seba muža, s ktorým by chcela mať dieťa. Nechcú mať dieťa s nezodpovedným chlapom, ktorý nie je schopný sa postarať ani sám o seba. To je niečo, čo proste žena zvažuje. A pravdou je, že chlapi s deťmi v poslednej dobe otáľajú oveľa viac ako ženy.
 dívka s košíkem
3. Nedostatok financií
MNohí ľudia by možno dieťa aj chceli mať, ale veľmi dobre vedia, že to stojí peniaze. A to teda nie malé. Preto si veľmi rýchlo rozmyslia, na čo sú ochotní ich dať. Ak už dopredu vedia, že by dieťa neuživili, je odkladanie rodičovstva skutočne zodpovedné, no nie? Ľudia by mali vedieť, na čom sú. To je skutočne základ. A v dnešnej dobe je to, bohužiaľ, aj takto.

Posted in Nezařazené