Svetovo najnavštevovanejšie webové stránky

Internet je miestom, na ktorom sa nachádza nespočetne veľa webov nespomenúc tie, ktoré vznikli ešte len nedávno alebo ďalšie, ktoré vzniknú onedlho. Ako sa potom priemerní užívatelia dokážu v takomto širokom výbere orientovať? V podstate jednoducho. Stačí im poznať len niekoľko svetovo najnavštevovanejších a najpopulárnejších webov. Zatiaľ, čo internet navštevujú zhruba 3 miliardy ľudí,  milióny webových stránok navštívi len niekoľko desiatok užívateľov. Pritom tie najpopulárnejšie weby sa delia o návštevnosť ukazujúcu na nieľko desiatok- miliónov. V tomto článku si niektoré z týchto najnavštevovanejších webov predstavíme.

www

Nebudem zbytočne zdržovať, nakoľko víťazov už tušíte zrejme vopred a pokiaľ nie, váš odhad by bol dosť presný. Všetci už tušíte, že víťazmi budú Google, Facebook a Youtube,… a máte pravdu. Pozrime sa však aj na iné zaujímavé stránky, ktoré sú v návštevnosti iba o zlomok nižšie.

  • Na základe nedávneho škandálu sa Facebook pravdepodobne prepadol nižšie, populárnou alternatívou začína byť Instagram, Twitter či Reddit.

Na prvé priečky sa radia aj stránky ako Amazon, Yahoo, Baidu –čínsky vyhľadávač a mailová služba (podobne ako Google), Wikipedia, Tencent QQ- čínske ICQ, ktoré sa však využíva aj k podnikateľským aktivitám.
Teraz sa pozrime na stránky, ktoré sú v návštevnosti len o niečo nižšie. Outlook Live– Outlook a iné služby Microsoftu, Taobao- čínsky web určený na obchodovanie, Sina /.com.cn/– čínsky portál, kde sú zábava, správy, blogy na jednej platforme, Linkedin- sociálna sieť určená pre biznis, kariéru a vzájomné kontaktovanie sa, Weibo– čínsky Twitter, Ebay– aukčný portát, Yandex– ruský vyhľadávač, VK– ruský facebook.

prohledávač

Poznámka na záver
Mohli ste si všimnúť, že viaceré zmienené weby nie sú v našej krajine moc známe a ani navštevované. Najmä tie čínske. Nakoľko má však Čína veľa obyvateľov, výraznou mierou ovplyvňuje i štatistiky návštevnosti. Ruské weby ako VK či Yandex sú najmä v dotyčnej krajine navštevované v takej vysokej miere, že ich návštevnosť sa vyšplhala medzi celosvetovo najpopulárnejšie siete.

Posted in Nezařazené