Ako vyčistiť každý druh šperku


Škvrny na striebre
Tu sú dva návody, ktoré môžete urobiť s vecami, čo máte doma:
1. Na odstránenie jemných škvŕn na striebre, premiešajte niekoľko kvapiek jemného  tekutého mydla s teplou vodou a namočte do tejto zmesi handričku. Poutierajte ňou šperky, potom ich opláchnite v studenej vode a utrite handrou do sucha.

prsten

2. Pre viac zažratú špinu, zmiešajte tri časti jedlej sódy na jednu časť vody. Namočte do tejto zmesi striebro a nechajte ho v nej aspoň na jednu noc. Ráno by malo byť striebro zas žiarivé ako predtým.
Ak by vám to náhodou nepomohlo, choďte radšej za odborníkom, aby ste striebro nepoškodili.

Zlato
Dajte zlatu bublinkový kúpeľ tak, že nalejete niekoľko kvapiek jemného mydla do malej misky s vodou do filtrovanej vody. Vložte zlato do tej misky asi na päť minút. Potom ho vyberte a pomocou jemnej kefky ho vyčistite. Opláchnite potom zlato pod tečúcou vodou a vysušte ho mäkkou handričkou.

Perly
Perly sú veľmi pórovité, preto ľahko strácajú lesk. Ponorte čistú, malú make-up kefku do zmesi teplej vody a šampónu a prejdite ňou každú perlu. Na dokončenie, utrite perly čistou a dobre zvlhčenou handričkou. Potom ich utrite do sucha. Vaše perly by sa mali potom lesknúť ako predtým.

perly

Bižutéria
V prípade bižutérie, obzvlášť ak sú kamienky na nej nalepené, buďte veľmi opatrní. Namočte látku do bublinkového roztoku, ktorý sa skladá z mydla a vody a jemne očistite všetky škvrny alebo špinu. Potom ich poutierajte tkaninou navlhčenou v čistej vode. Nakoniec ich nechajte riadne vyschnúť. Keďže kamene sú často lepené, nečistite kusy kefkou, aby kamienky neodpadli.

Ako udržať, aby vaše šperky vyzerali krásne dlhšie.
Vždy si dajte dole prstene, keď si umývate ruky alebo používate pleťové vody. Potom, čo si dáte dole perly, utrite ich mäkkou handričkou. Čo sa týka striebra, stáva sa lesklejším, čím viac sa nosí, takže ho nenechajte len tak vo vašej šperkovnici.

Posted in Nezařazené