Bývanie podľa Feng Shui: základné pravidlá

Ak ste si doteraz mysleli, že šťastie je stav alebo pocit, potom ste sa v zásade nemýlili. Celá otázka ale je, ako dosiahnuť tento stav. Feng Shui hovorí, že dom je miestom, kde žije osobné šťastie človeka a kde môže byť prijatý, aby si urobil svoj život úspešný. Feng Shui učí, že priestor okolo nás priamo ovplyvňuje nás a náš život, aj keď si to neuvedomujeme. Riadte sa nasledujúcimi tipmi a Váš život sa rýchlo zmení.

ying yang

·         Ak vám chýba rast v živote, premýšľajte o tom, že pridáte viac rastlín alebo stromov. Vyhýbajte sa však kaktusom, pretože ich nebezpečné trsy majú negatívny vplyv na ľudí. Rozostavte rastliny na miestach, kde strávite (alebo dúfate, že strávite) väčšinu času. Ak je vaším cieľom napríklad častejšie variť zdravé jedlo, dajte do kuchyne novú rastlinu. Alebo ak chcete, aby sa Vám darilo v práci, dajte kvetinu na Váš stôl.
 
·         Ak máte pocit, že ste uviazli, či ide o kritickú alebo kreatívnu krízu, pohyb vecí pomôže zmierniť atmosféru. Vo Feng Shui je čarovné číslo, ktoré pomôže prekonať blok – 27. Je rozdelený na deväť (šťastné číslo v tradičnom feng shui), a ak kombinujete dve a sedem, z ktorých 27 pozostáva, potom sa tiež objaví deväť. Takže jednoducho presuňte hocijakých 27 vecí v miestnosti.

mince
 
·         Ak chcete urobiť miestnosť atraktívnejšou a kompletnejšou, mali by ste premýšľať o vytvorení „centra príťažlivosti“. Mnoho ľudí tvrdí, že dosahujú vnútorný mier a harmóniu len tým, že identifikujú alebo vytvárajú sami pre seba také tzv. stredisko príťažlivosti – niečo, čo ich definuje ako jednotlivca a inšpiruje k dôvere. Každý životný priestor chce to isté! Napríklad jedáleň, v strede ktorej je jedálenský stôl, doslova vyžaduje, aby bol stôl vyzdobený takým „centrom príťažlivosti“, napríklad masívnou vázou. Obývacia izba s pohovkami a konferenčným stolíkom sa zmení, ak sa v strede stola objaví hromada kníh alebo váza ovocia.

symbil
 
·         Všetci ľudia potrebujú malý vlastný chrám a z hľadiska feng shui to neznamená, že v dome musí byť „červený kútik“ s ikonami. Jednoducho by mal každý mať miesto, kde môže oddychovať po búrlivom dni a zbaviť stresu.

Posted in Nezařazené