Esenciálne oleje, ako ich používať?

Ponúkame niekoľko jednoduchých trikov na premenu vášho kúpania k dokonalosti a esenciálne oleje, ktoré sú najlepšie, preto čítajte ďalej.

wellness

Esenciálne oleje nie je dobré kvapkať do vody v kúpeli.
Keď ide o pridávanie esenciálnych olejov do kúpeľa, pamätajte, olej a voda sa nemiešajú, to znamená, že esenciálne oleje nie sú rozpustné vo vode. Keď vyleziete z vane, malé kvapky oleja sa môžu pridržiavať na vašej koži a to je akoby ste naniesli neriedený olej priamo na kožu, čo ju môže dráždiť a spáliť.

Najprv zmiešajte esenciálny oleje s iným olejom.
Nechcete, aby esenciálne oleje len sedeli na vrchu vody, chcete ich rozptýliť. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je skombinovať esenciálne oleje s iným olejom ako napríklad kokosový, olivový, slnečnicový alebo jojobový olej. Pre jednu kúpeľ stačí 3 až 12 kvapiek esenciálneho oleja zmiešaným s jednou polievkovou lyžicou iného oleja na vytvorenie veľmi aromatického liečebného kúpeľa. Len preto, že milujete konkrétnu vôňu, neznamená to, že by ste ju mali vyliať rovno do kúpeľa. Aj keď používate iný olej, buďte obzvlášť opatrní pri olejoch, o ktorých viete, že dráždia kožu a sliznice. Nemali by ste si do kúpeľa dávať tieto esenciálne oleje: škoricový, klinčekový, oreganový, mentolový a tymianový. Lepšie do kúpeľa sú: levanduľový, harmančekový a ružový.

Pridajte esenciálne oleje do kúpeľa v správnom čase.
Hoci môže byť lákavé, aby ste do kúpeľa naliali esenciálne oleje hneď pri napúšťaní vody, počkajte. Teplá tečúca voda spôsobí, že esenciálne oleje stratia svoju arómu. Ak chcete čo najviac využiť aromaterapeutický kúpeľ, vyplňte vaňu a vypnite vodu ešte pred pridaním esenciálnych olejov.

oleje

Dávajte si pozor na kĺzavú vaňu.
Pridaním zmesi iného oleja s esenciálnym olejom do kúpeľa môže hydratovať pokožku, ale tiež môže zmeniť vašu vaňu na klzisko. Dávajte pozor, aby ste sa bezpečne dostali z vane von, a potom ju vyčistite, aby ste predišli budúcim pádom.

Posted in Nezařazené