Twitter radí používateľom zmeniť heslá

Sociálna sieť uviedla, že interné vyšetrovanie nezistilo, že žiadne z 330 miliónov hesiel bolo odcudzené alebo zneužité zo strany zasvätených používateľov, ale povedal všetkým používateľom, aby zvážili ich zmenu „z veľkej opatrnosti“, píše The Sun. Stránka Jack Dorsey nepovedala, koľko hesiel bolo ovplyvnených.
Hovorca Twitter povedal: „Keď nastavíte heslo pre váš účet Twitter, používame technológiu, ktorá ho maskuje, takže ho nikto v spoločnosti nevidí. „Nedávno sme identifikovali chybu, ktorá uložila heslá odhalené vo vnútornom denníku. Opravili sme chybu a naše vyšetrovanie nepreukazuje žiadne porušenie ani zneužitie zo strany kohokoľvek.

mobilní telefon

„Z veľkej opatrnosti žiadame, aby ste zvážili zmenu hesla vo všetkých službách, kde ste toto heslo používali.“ Osoba, ktorá oboznámila s odpoveďou spoločnosti, uviedla, že počet bol „podstatný“ a že boli vystavení „niekoľkým mesiacom“.
Twitter objavil chybu pred niekoľkými týždňami a oznámil to niektorým regulačným orgánom, povedal, že osoba, ktorá nebola oprávnená diskutovať o tejto záležitosti, správy Mirror.

Hovorca povedal: „Maskujeme heslá prostredníctvom procesu nazývaného hashing pomocou funkcie známej ako bcrypt, ktorá nahradí skutočné heslo náhodným súborom čísel a písmen, ktoré sú uložené v systéme Twitter.
„Toto umožňuje našim systémom overiť vaše poverenia účtu bez odhalenia hesla. Toto je priemyselný štandard.

obrazovka

„Kvôli chybe boli pred dokončením procesu hashovania zapísané heslá do interného denníka. „Sám sme našli túto chybu, odstránili sme heslá a implementujeme plány na zabránenie opakovaniu tejto chyby. „Je nám veľmi ľúto, že sa to stalo. Rozpoznávame a oceňujeme dôveru, ktorú dáte v nás, a sú odhodlaní získať túto dôveru každý deň. „
Twitter je on-line služba správ a sociálnych sietí, na ktorej používatelia uverejňujú a komunikujú so správami známymi ako „tweety“.

Posted in Nezařazené