Funkčné a estetické zábradlia na schody

Už odpradávna ľuďom pomáhali schody a zábradlia prekonávať výškové rozdiely v budovách Z histórie sa zachovali majestátne schodiská s unikátnymi zábradliami, ktoré film veľa využíval. Množstvo zachytených scén sa odohráva na širokých a mramorových schodoch so zábradliami plnými ornamentov a výzdob.

Dnešná moderná doba uprednostňuje vzdušnú architektúru tzv. slnka spolu so sklom. Dodáva interiérom eleganciu, presvetľuje priestor a zároveň plní bezpečnostnú funkciu schodiska a zábradlia.

level-3072428_640

Schodisko a zábradlie sú dve spojené nádoby. Pri architektonickom návrhu musíme mať na pamäti ich vzájomné prepojenie. Funkcie schodiska a zábradlia sa podporujú a zároveň vytvárajú pocit jedného celku.

Ponúkané zábradlia na schody rešpektujú schodisko ako komunikačný priestor stavby a ponúkajú vkusné a bezpečné riešenia vhodného zábradlia. Či už na interiérové, exteriérové schodiská alebo pre schody, ktoré majú funkciu architektonického doplnku. Ich konštrukcia je prispôsobená funkcii schodiska od ľahšej konštrukcie až po masívnu a pevnú. Zábradlia a držadlá v ponuke majú bezpečnostnú a podpornú funkciu a spĺňajú požiadavky platných noriem na ich konštrukciu. Majú rôzne prevedenia od kovových až po sklenené, v ponuke sú aj kombinácie s drevom. Sú rôzne zapustené a možnosti kotvenia ich profilov sú takmer neobmedzené.

ladder-4519538_640

Mimoriadne populárne sú najmä sklenené prevedenia – vytvárajú pocit luxusu a elegancie. Sú vyrobené z bezpečnostného skla a maximálne prepúšťajú svetlo. Mnohé z nich sú ukotvené takmer do zeme a vytvárajú pocit, akoby vychádzali zo schodiska.

Takisto ľahké kovové zábradlia v kombinácii s drevom umocňujú pocit svetla a vzdušnosti.

Pri správnom výbere zábradlia nám rady odborníkov určite pomôžu. Je vhodné rešpektovať ich, aby naše zábradlie bolo nielen pekné, ale aj bezpečné. Individuálne vypracovaná ponuka je samozrejmosťou.