Legíny s trojštvrťovým strihom

Kým klasické čierne dlhé legíny sú všestranne využiteľným kúskom spodného odevu, počas teplejších dní nám v nich môže byť až príliš horúco. Na teplejšie dni, kedy už slnko pekne svieti väčšiu časť z dňa odporúčame zvoliť skôr legíny trojštvrťové. Takéto kratšie nohavice s trojštvrťovou dĺžkou sú akurát vyhovujúce na dni, kedy teploty ovzdušia postupne stúpajú, avšak počasie ešte nedovoľuje nosiť kraťase alebo iné úplne krátke nohavice či šortky. Ich primeraná dĺžka sa totiž to ideálne hodí na prechodné obdobie jari alebo jesene, pretože vám v nich nebude veľmi teplo, ale zároveň ak by sa v priebehu plynutia dňa náhodou ochladilo, nebude vám ani príliš chladno.

krátke legíny

Podobne ako klasické dlhé legíny i trištvrťové legíny sú pohodlné na nosenie na doma i na každý pracovný deň. Vrátane klasiky, ktorou je najrozšírenejší čierny variant, je možné trištvrťové legíny zohnať aj v niekoľkých iných farebných variantoch. Navyše vďaka viacerým farebným možnostiam z nich budete môcť vytvoriť akýkoľvek outfit, či už elegantnejší alebo viac športový. Čierne kratšie legíny sú bezpečná voľba na každodenné nosenie, ktorou zaručene nemôžete nikdy nič pokaziť. Okrem toho, že čierna zužuje a dokáže vizuálne zoštíhliť postavu sa dá aj skvele ladiť s inými farebnými kúskami oblečenia.

čierna a olivovo-zelená

Bez obáv môžete k čiernym legínam zvoliť pokojne aj tričko v rovnakej farbe a vytvoriť tak celočierny outfit. Obľúbenkyne neutrálnych farieb zase poteší nesmrteľná kombinácia s bielou či menej výraznými odtieňmi béžovej, šedej, olivovo zelenej alebo tmavomodrej. Opačne výrazné a krikľavé farby, ako je červená, žltá, oranžová alebo rúžová si budú s čiernou rovnako dobre rozumieť. Čo si však s legínami ešte veľmi dobre rozumie sú rôzne druhy topánok. Všestranná využiteľnosť legín k nim v tomto prípade dovoľuje nosiť na voľnočasové aktivity alebo bežný deň tenisky, a naopak pri formálnejších udalostiach zase opätky, sandále alebo baleríny.