Ovčia vlna sa osvedčila pri výrobe teplých ponožiek

Dni sa skracujú a noci sú chladnejšie, a to je znamenie, že sa pomaly blížime k zime. Jeseň už úraduje a naznačujú to aj teploty hlavne v noci, kedy klesajú nižšie a nižšie. Tomu už musíme prispôsobiť aj náš šatník a myslieť treba predovšetkým na nohy, ktoré by sme už mali obúvať do jesenných topánok. Po príjemnej jeseni s prijateľnými teplotami sa ohlási tuhá zima, kedy teploty klesajú aj hlboko pod bod mrazu, a vtedy už musíme siahnuť po teplom oblečení a obutí. Nohy obuté do teplých topánok alebo hrubých ponožiek určite ocenia hrejivý pocit, ktorý sa rozplynie po celom tele. Na to, aby nám nemrzli nohy a s nimi aj my, sú na trhu v predaji teplé vlnené ponožky, ktoré sú vyrobené z najkvalitnejšej ovčej vlny. Tradíciu v ich výrobe majú severské štáty, spoločnosť WOOLWEAR je dánska firma, ktorá sa zaoberá výrobou teplých vlnených ponožiek.

cozy-background-wallpaper-with-yarn-knitting_169016-6305 – kópia

Je známe, že vlna z oviec patrí k vyhľadávaným materiálom na výrobu pletených druhov oblečenia, pretože je príjemná na telo, drží teplo a odoláva vlhkosti. Vyrábajú sa z nej aj ponožky, dánska spoločnosť WOOLWEAR má v ich výrobe tradíciu a my si ich môžeme tiež zakúpiť. Určite sa vám zapáčia vlněné ponožky hlavne rozličné typické severské vzory, ktoré ich nosenie spríjemnia. Šikovní pletiari ich pletú ručne, vďaka ich fantázii sa k nám dostanú s peknými, nápaditými vzormi a typickými severskými farbami, ktoré rozžiaria studené dni a nohy poriadne zahrejú.

nohy v posteli

Ponožky sa pletú zo 70% vlny a ich vnútorná časť je šitá z mäkkej froté vlny, ktoré na pokožku nôh pôsobia veľmi mäkko a príjemne, udržiavajú pocit sucha aj v prípade, že trocha navlhnú. Výrobok je zabalený do recyklovateľného obalu a k dispozícii sú vo veľkostiach 35/38, 39/42 a 43/46. Pranie je možné aj v automatickej práčke s programom vlna na teplote 30 stupňov alebo ručne v jemnom prášku alebo aj obyčajnom mydle na ruky. Ak ich ešte nemáte, je najvyšší čas si niektoré z nich zaobstarať, postarajú sa o teplo vašich nôh a tiež vytvoria príjemnú „hygge“ atmosféru.