Poistenie nehnuteľnosti

Áno, uznávam. Poistenie, ktoré sa naozaj vyplatí, keď sa niečo stane je užitočné. Čo ale tie poistenia, ktoré proste zaniknú a nikdy sa vám nič z nich vyplatí? Nedostanete ani cent. Dnes je už takéto poistenie takmer každé. Nemá šetriacu časť, ale iba poistnú časť. Takže nemôžete si zobrať poistenie ako nejakú formu sporenia, pretože o tie peniaze, ktoré vrážate do poistenia zaručene prídete. Keď si to spočítate, tak je to za ten čas, čo si platíte poistenie, obrovská suma. Neoplatilo by sa vám viac, keby si túto sumu odložili a potom, keď sa niečo stane, tak by ste ju použili?chalúpka na samote.jpg

Oplatí sa dnes ešte poistenie?

  • V minulosti sa robili rôzne poistné podvody, len aby daný klient nevyšiel na prázdno za to, že si platil dané poistenie pravidelne a v plných sumách. Dnes to už nie je možné, respektíve väčšinou vám na to prídu a vy nedostanete nič. Alebo vám na to neprídu, ale aj tak vám vyplatenie poistnej sumy neuznajú pre rôzne výluky v zmluvách.
  • Nikdy neviete na čo všetko sa máte dať poistiť. Neviete, čo vás čaká v budúcnosti, či to bude nejaký úraz alebo choroba. Nikto z nás to nemôže predpokladať a tak môžete mať vašu poistku uzavretú úplne zbytočne, pretože také niečo, čo sa stalo vám, vám poisťovňa nepreplatí, pretože to nemáte v poistnej zmluve. Jednoducho ste si platili poistenie zbytočne. Takisto sa nedá poistiť na také choroby, ktoré už máte alebo nejaké následky, ktoré z nich vyplývajú. V konečnom dôsledku tak môžete skončiť ako nepoistiteľný, pretože máte vysoký cholesterol.

mesto pri kopci.jpg
Či si máte založiť poistenie alebo nie..na to vám neodpovie nikto lepšie ako vy sám. Vy ste za seba zodpovedný, ale v dnešnej dobe, keď chce každý na každom zarobiť sa to podľa mňa už neoplatí. Keď si porovnáte pravdepodobnosť toho, že sa vám niečo stane a vy na to nebudete poistený, tak máte aj tak dosť veľké riziko už aj pri tom, keď budete poistený, ale nie na túto danú vec.