Prečo u mužov dochádza k predčasnej ejakulácii?

Sex je v podstate prirodzenou potrebou dospelých ľudí, o to viac spokojných párov. Je však známe, že „výkon v posteli“ sa očakáva najmä od mužov a to najmä z hľadiska, aby uspokojili svoju partnerku po dostatočne dlhú dobu. Teda v skratke- aby u mužov neprišlo k skorému vyvrcholeniu alebo predčasnej ejakulácii.
Je teda dôležité myslieť nielen na svoje uspokojenie, ale takisto na dostatočné či kvalitné uspokojenie svojej partnerky. Očakáva sa nielen kvalitná erekcia, ale tiež schopnosť si ju udržať a nevyvrcholiť príliš skoro. Žena, blondýna, modelkaV opačnom prípade vravíme v podstate o pokazenom pôžitku, no samozrejme nie každý chlap dokáže tento faktor ovplyvniť v miere, v akej by si on aj jeho partnerka želali. Preto sa môžeme minimálne pozrieť na niektoré príčiny tohto stavu, v opačnom prípade sa snažiť vyvarovať škodlivým faktorom, čo môže prirodzeným spôsobom viesť k náprave a oddialenie ejakuláciu už opäť nemusí byť nič neriešiteľné.
Ejakulácia, čiže stav, ktorý je výsledkom procesu vzrušenia a vyvrcholenia, vzniká z podnetu nervového a cievneho systému v ľudskom tele, pričom úlohu zohrávajú tiež hormóny. V neposlednom rade sa ale pod výsledok podpisuje naša psychika a teda fakt, že musíme byť uvoľnení a sústredení. V žiadnom prípade nesmieme byť pri styku súčasťou stres. Pozrime sa však na škodlivé faktory, ktoré najčastejšie zapríčiňujú, že vyvrcholenie nemáme pod kontrolou. Respektíve tie, čo zapríčiňujú skorú ejakuláciu. V nejednom prípade ide o výsledok:Muž so šiltovkou, silueta, západ slnka

  • Sexuálnej abstencie a zvýšenej chuti na sex
  • Stresu, nervozity a psychickej nevyrovnanosti
  • Zdravotných a organických problémov
  • Nedostatku skúseností

Tieto faktory sa teda dajú ovplyvniť, hoci z hľadiska organických príčin alebo ochorenia môže byť proces náročnejší a pochopiteľne si žiada rady a predpis odborníka. Nie je však vylúčená ani možnosť dopomáhať si doplnkami, ideálne s prírodným zložením.

Posted in Nezařazené