Poznáme mená víťazov ocenení pre najlepšieho obrancu a najlepšieho nováčika obrany

Naozaj to, že defenzívny end Los Angeles Rams, Aaron Donald, získal cenu za najlepšieho defenzívneho hráča NFL za rok 2017, už bolo na čase. Toto ocenenie by si už zaslúžil naozaj aj v minulých rokoch, lenže situácia v NFL a okolo tohto ocenenia je taká, že pass rusheri sú viacej oceňovaní, ako napríklad hráči, na pozíciách kde hráva aj víťaz Aaron Donald, no na jeho smolu práve v tej nedávnej minulosti na vysoko oceňovanej pozícií pass rusherov vynikala, už legenda Houstonu Texans, J.J. Watt, ktorému sa meno spája s viacerými rekordmi.
Napriek tomu sa však stal takým dominantným hráčom v NFL už od samého začiatku kariéry a vynikal neustále výborným výkonom, na ktorý naozaj je len málo hráčov schopných. Je skoro nemožné ho zadržať, keď sa rozbehne obrovskou silou, dominuje a ide si po quarterbackovi. O tom svedčí aj jeho výkon v zápase v playoff proti Atlanty Falcons, zvlášť v prvom polčase, kde podával unikátny výkon.

americký fotbal

Tento rok až tak nikto nevynikol spomedzi obrancov ako to bolo v predchádzajúcich obdobiach, práve naopak, veľká časť ligy podávala dobrý výkon zápas po zápase. Na konci bolo veľmi ťažkým rozhodnutím, kto si cenu za najlepšieho obrancu odnesie domov. Víťazom sa stal Aaron Donald, ktorý získal 23 bodov, za ním skončil na druhom mieste vynikajúci Calais Campbell so 17 bodmi a tretie miesto patrí Chandlerovi Jonesovi, ktorý mimochodom, mal v tejto sezóne najviac sackov a je bratom ešte stále nezdolaného zápasníka MMA Jona Jonesa.

fotbal americký

Od roku 1967 sa teraz stalo prvý krát, že ocenenie pre najlepšieho nováčika obrany a aj útoku získal jeden tím, táto česť sa stala v New Orleans Saints. Cenu za najlepšieho nováčika obrany získal cornerback Marshon Lattimore. Saints z posledného draftu naozaj vyťažili najviac čo len mohli. Teraz konečne aj oficiálne uznali zásluhy na drafte a celkovú prácu Mickeyho Loomisa. Lattimore jednoducho tento rok nedovolil nikomu, koho strážil, aby stratil body a získal touchdown, popri tom mal aj päť interceptionov. Mal aj veľké zásluhy na tom, že obrana celého tímu sa zlepšila a dostala sa medzi najlepšie obrany ligy. Prvenstvo získal s 45 hlasmi, druhý skončil Tre´Davious White so štyrmi hlasmi pred Reubenom Fosterom, ktorý získal jeden hlas.

Posted in Nezařazené