Neodkladajte vysokú školu

Pre niektorých ľudí škola nikdy nebola prioritou. Veľká väčšina ľudí, ktorí sú okolo vás s veľkou pravdepodobnosťou premýšľali len nad tým, kedy konečne škola skončí a čo môžu urobiť pre to, aby už bolo po nej a mohli si konečne robiť, čo chceli bez toho, aby sa museli učiť. Asi vám nemusíme hovoriť o tom paradoxe, že práve títo ľudia sa museli vo svojom povolaní učiť najviac. Žijeme v dobe, kedy sa vysoká škola považuje za takú samozrejmosť, akou je už aj maturita. V každom jednom zamestnaní budú od vás väčšinou požadovať práve to, aby ste mali vysokú školu. Či sa vám to páči, alebo nie, pokiaľ ste práve zmaturovali na gymnáziu, je to, ako keby ste v rukách okrem maturitného vysvedčenia nemali vôbec nič.

zápisník
 
Určite ste si už viac ráz povedali, že ste mali ísť radšej na nejakú učňovku, aby ste mali aspoň výučný list a mohli ísť pracovať niekam, kde vás budú chcieť aj bez toho, že by ste mali pred menom titul. No neurobili ste to, skončili ste gymnázium, a teda musíte ísť niekam na výšku.
 
Možno si myslíte, že pre vás bude mať význam cesta do zahraničia, no aj tam máte veľmi pravdepodobné, že budú chcieť, aby ste na vysokú školu napokon išli, ak teda chcete mať slušné zamestnanie. V každom prípade vám možno napadne, že si dáte od vysokej školy a od učenia pauzu. Ale ani to nie je riešenie, ktoré by ste mali zvažovať. Už aj nám je jasné, že sa s veľkou pravdepodobnosťou do školy už nevrátite.
 
Vyššie vzdelanie je v dnešnej dobe naozaj potrebné, už to nie je ako niekedy, keď vám úplne stačilo, keď ste mali maturitu. Ak sa chcete niekam posúvať, musíte sa vzdelávať.

laptop
 
Ak chcete popri škole pracovať a obávate sa, že nebudete stíhať popri povinnostiach v škole, tak zvážte externé štúdium. Len vysokú školu neodkladajte. Môže to byť naozaj veľká chyba, ktorú urobíte. A vy predsa nechcete nič ľutovať, no nie?

Posted in Nezařazené