Privítajme kvalitnejší, úspornejší a ekologickejší spôsob osvetlenia

LED svetelné zdroje sa stávajú súčasťou väčšiny v súčasnosti realizovaných projektov osvetlenia, ale výsledky ich používania len v posledných piatich rokoch sa stali porovnateľnými s výsledkami dosiahnutými použitím klasických svetelných zdrojov.

žárovka

Takmer všetky prvé LED aplikácie sa najprv na začiatku používali na dekoratívne osvetlenie (najmä pre vonkajšie osvetlenie), spočiatku založené na efektoch. Prvá generácia vysokovýkonných LED sa niekedy používala v maloobchode na bodové smerové osvetlenie.
Vzhľadom k nízkej svetelnou účinnosťou (menej 60 lm / W) týchto zdrojov sa vyžívali skôr na osvetlenie iba na veľmi krátku vzdialenosť Obvykle sú tieto svetelné zdroje sa používali v malých vitrínach, na police a na reklamné stojany, ktoré predtým boli osvetlené halogénovými žiarovkami.

Nové svetelné zdroje LED sa vyznačujú :
· širokou ponukou farebných teplôt, čo umožňuje vývojárom vybrať si zariadenie s lepším vykresľovaním farieb. Práca na projektoch osvetlenia sa čoraz viac stáva blízka práci remeselníka na vykonávanie individuálnych objednávok, a nie na prevedenie sériovej výroby. To nechajme na odborníkoch. Je dosť firiem, ktoré tomu venujú čas a peniaze na výskum.

žárovky

· Ďalšou dôležitou výhodou používania LED diód je schopnosť ovládať ich farbu počas celej životnosti svetelného systému, s výnimkou prípadov, keď zákazník nedodržuje spôsob použitia. Vtedy to má vplyv na kvalitu farby svetla aj životnosť. Svetlo je dôležité.
Dlho váhame s ich výmenou. Otázkou je, aká veľká je záruka, že výmena svetiel v celom osvetľovacom systéme nie je potrebná, v skutočnosti nie je ľahké. Trh stále nie je dostatočne vyspelý a využívanie väčšiny navrhovaných výrobkov predstavuje určité ťažkosti spojené s metódami nadmerného a často neodborného využívania.. V dôsledku toho zostáva iba snom, že životnosť týchto výrobkov dosahuje 50 tisíc hodín. V súčasnosti je tento parameter obmedzený na 1-5 tisíc hodín, v mnohých prípadoch menej.

· Všetko chce odbornosť, správnu montáž a kvalitný výber ! Vývoj ide každým dňom dopredu- a to je výborné.

Posted in Nezařazené