Trénovanie tvárového svalstva

Gestikulovať s mimikou tváre je niekedy zábavný prvok, hlavne vtedy ak ide o nejakú hru. Ak ste sa niekedy mračili, všimli ste si, že sa vám krčí pokožka?

Trénovanie tvárového svalstva

 

Tento pojem je naozaj bizarný, ale v skutočnosti je to v praxi normálna vec. Utkla vám v hlave myšlienka, ako si trénujeme tvárové svalstvo? Úplne jednoducho- pri rozprávaní, spievaní, jedení. Pri týchto činnostiach si cvičíme svoju tvár, tak isto ako keby sme zobrali činky a začali cvičiť. Vedeli ste o tom, že cvičením svojej mimiky môžete spomaliť tvorbu vrások? A to tým, že si robíte svaly, ktoré vám ochabli v podobe vrások. Ak nie, tak teraz to už viete 🙂 

training-828726_1920

Spoznaj svoju tvár bližšie 

Samozrejme sa zhodneme na tom, že nikto iný vašu tvár nepozná lepšie ako vy sami. Určite každý z nás stál pred zrkadlom a skúšal rôzne zábavné grimasy, pri ktorých ste sa nie raz zasmiali. Skúšali ste sa zasmiať, byť smutný ba nahnevaný? Odborníci sú toho názoru, že ak sa naša pokožka príliš tvaruje, je väčšia pravdepodobnosť, že sa nám spravia vrásky skôr, než by sme to čakali. A to hlavne pri smiechu, plači a tiež hneve, pretože vždy zapájame to isté svlastvo a ostatné nám pomaly začne ochabovať čo nie je príjemné pre nikoho  nás. Kde všade po tvári sa nám tvoria vrásky? Tvoria sa nám hlavne okolo očí, tiež na čele a nose a taktiež aj okolo úst..  Spomaliť tvorbu vrások tak môžete precvičovaním si tváre pred zrkadlom. 

girls-6174061_1920

Deti to vedia najlepšie

Jasné, že deti v týchto smiešnych mimickým výrazom kraľujú. Totižto u nich takéto správanie badať často. Keď niečo chcú a my im to nesplníme nasadia na nás mimiku tváre, ktorá vyjadruje hnev. Keď sú zrovna šťastný, rehocú sa do popukania a nastavia mimiku tváre v podobe rozšíreného úsmevu. Sú aj dni, kedy dieťa nevie čo mu práve je a nebaví ho nič a neustále mrnká ba dokonca plače. Vtedy nasadí mimiku tváre, ktorá vyjadruje plač a hnev zároveň, kedy zapája snáď najviac svalov na svojej malej tváričke.

Tak čo vyskúšate to aj vy? Jediné čo k tomu potrebujete je čas, chuť, a samozrejme zrkadlo 🙂 .