Máte sa radi?


V živote máme často veľmi veľa ťažkých úloh, ktoré musíme spĺňať. Odmalička je toho skutočne veľmi veľa a dá sa spoľahlivo predpokladať, že v každom vekovom období, by sa našlo pár zložitých skúšok našej zotrvačnosti.

sebevědomí

Počas nášho života sa formujeme, vyvíjame, rastieme a to ako fyzicky, teda do výšky, priberieme, ženy získajú krásne ladné krivky, mužom zasa narastú silné svaly, rastieme aj psychicky. Rozvíja sa nám naša osobnosť, ktorá je tým krásnym kvetom v našom vnútri, a ktorú musíme neprestajne zalievať a hnojiť, aby bola krásna a jej krása oslňovala široko-ďaleko.

Mnoho úloh, ktoré nám život do cesty počas našej existencie prinesie, si vyžadujú oveľa viac, ako len bežne kladené nároky. Testuje aj našu psychickú stránku. Občas všetko zvládame hravo a jednoducho, sú však aj situácie, kedy to už také ľahké nie je, veci sa môžu skomplikovať a my zistíme, že naša duša, ale aj sebadôvera utrpela veľmi bolestivú ranu pod pás. Zisťujeme, že sme slabí, trpíme nedostatkom sebadôvery a tým si komplikujeme celý život, pretože v takomto stave je riešenie aj bežných životných problémov veľmi náročné.
S nedostatkom sebaúcty vzrastá pochybovačnosť, neúspechy v rôznych oblastiach, pracovných, školských ale aj vzťahových. Ak si neveríme, strácame odvahu a ak nemáme dostatok odvahy, bojíme sa podniknúť kroky, ktoré by nám mohli zabezpečiť lepší život, aj keď máme naň vhodné príležitosti.

štastný

Takýmto zbytočným pochybnostiam o sebe samom sa dá predísť, lepšie povedané, dá sa ich naučiť, ak vám nie sú prirodzené. Súvisia totižto so sebaláskou, ktorá tvorí základ stabilnej a odhodlanej osobnosti. Táto berie život ako rozprávku ružovým sadom, a aj keď sa občas vyskytnú nejaké problémy, berie ich iba ako drobné kamienky popri nádhernej ceste. Sebaláska znamená rešpektovanie samého seba, lebo iba ak sme spokojný sami so sebou, dokážeme byť spokojní aj s ostatným a ostatnými.

Posted in Nezařazené