Strávte rozprávkový víkend v Prahe

Nemáte presnú predstavu čo s pár dňami voľna a predsa máte chuť si niekam vyraziť? Potom sa netreba pozerať ďaleko, veď u našich českých susedov je stovežatá metropola ktorá má vždy čo ponúknuť,.
Ak cestujete z Bratislavy alebo z východu či severu spojenie sem zabezpečuje Regiojet. Z Bratislavy trvá cesta 4 hodinky.

zimní praha

Povinnou jazdou ktorú by ste mali absolvovať je prechádzka po Karlovom moste, Orloj ako i Pražský hrad. Začať prehliadku by ste mohli vystúpením z metra na stanici Muzeum, pričom sa ocitnete na Václavskom námestí. Nachádza sa tu i Národné múzeum, ktoré je po dlhšej prestávke znovu otvorené od tejto jesene a nájdete tu široký výber expozícii.
Ak ste rýchly a vládzete, zostane vám čas i na Vyšehrad. Ide o krásnu katedrálu ktorá je pri Vltave, takže poskytuje výhľad na celé mesto. Vedľa nej sa nachádza cintorín s mnohými známymi osobnosťami.

Ak ešte nemáte dosť výhľadov, zájdite na vyhliadkovú vežu Petrín. Premáva tu i lanovka avšak obmedzene, ak ju nestihnete, budete sem musieť vyšľapať, rezkou chôdzou ste hore do 30 minút.
V prípade že radi vyhľadávate netradičné zážitky, odporúčame návštevu štvrti SAPA. Ide o vietnamskú štvrť, kde dokonca funguje vietnamská banka, cestovná kancelária či škola. Nájdete tu pravý Vietnam v Prahe a s ním i výbornú tradičnú pho polievku.
Ak dostanete chuť na kávu, choďte do kaviarne Slavia, stojí tu už vyše 100 rokov a zvykla sa tu schádzať mestská smotánka.

most

Tí ktorí sem cestujú za kultúrou by nemali vynechať návštevu antikvariátu. Toto mesto je známe ich množstvom na každom rohu preto si určite prídete na svoje a niečo si vyberiete.
Keď beriete na výlet i svoje ratolesti, zamierte do ZOO. Pražskej zoo sa nevyrovná žiadna slovenská. Nachádzajú sa tu i biele medvede ktoré sú veľkou atrakciou ako i lanovka ktorou sa môžete previesť.
Tak a po našich tipoch vám už nič nebráni sem vyraziť a užiť si pekné chvíle ktoré toto mesto ponúka.

Posted in Nezařazené