S dieťaťom na dovolenku

Ak patríte k ľuďom, ktorí radi cestujú, asi vás neodradí ani to, keď máte dieťa, no nemáme pravdu? Predsa len, mať dieťa, to ešte nie je žiadna choroba a práve preto je dôležité, aby ste mysleli na to, že mať dieťa neznamená, že musíte sedieť doma. Musíte predsa myslieť aj na to, že aj deti môžu vidieť svet. Aj keď je jasné, že si cestovanie s nimi musíte veľmi dobre premyslieť, aby ste neprišli k úrazu. Alebo teda nie vy, ale vaše dieťa. V prvom rade si musíte uvedomiť to, že cestovanie s dieťaťom je, ako keby ste cestovali na trikrát taký dlhý čas.
 úsměv batole
A vy už ste sa pobalili?
 
Určite to poznáte. Zbalíte najprv seba a aj svojho partnera do jedného stredného kufra. A svoje dieťa zbalíte do toho najväčšieho, čo doma máte. Ale tým to nekončí. V prvom rade si musíte uvedomiť to, že nebalíte len hračky, balíte v prvom rade praktické veci. KeĎže deti sa bežne naozaj veľmi zamažú, musíte zbaliť veľmi veľa vecí na oblečenie. Oblečenie je predsa základ, takže teplo, zima, všetko musíte mať vyriešené Samozrejme záleží aj na tom, aké staré vaše dieťatko je. Od toho sa taktiež odvíja veľmi veľa vecí. Takže, opýtame sa vás znova. Už ste sa zbalili?
 spící miminko
Lieky a destinácie
 
Je nám všetkým jasné, že asi pármesačné dieťatko nebudete brať na exotickú dovolenku, kedy bude v lietadle vyše desiatich hodín. Od toho závisí aj to či je vôbec vhodné brať malé dieťa na dovolenku. No keď to prekonzultujete s lekárom, môže vám byť jasné, že s vaším dieťaťom môžete ísť kamkoľvek. Musíte si však pre istotu zobrať aj nejaké lieky, pretože je lepšie byť vždy pripravený. Uvidíte však, že vaše dieťa bude tým najspokojnejším dieťatkom na svete, úplne stačí, keď sa nebudete stresovať vy. Vaše dieťa to od vás totižto neustále prevezme. Všetky vaše pocity. Nemajte teda vôbec žiadne obavy. Všetko bude v poriadku, keď budete v poriadku vy.

Posted in Nezařazené