Vôňa Domova

Počasie v každom ročnom období prináša niečo iné a tieto zmeny každodenne ovplyvňujú atmosféru vášho domova. Každý sa vo svojom kútiku chce cítiť spokojne a šťastne, či už v horúcich a parných dňoch, počas daždivých popoludní, alebo keď na okná kreslí ľadové kvety mráz.

solná lampa

K pohode prispieva všetkých päť zmyslov a okrem upratanej domácnosti, ktorá poteší oko, by sme nemali zabúdať ani na náš nos. Príjemná aróma jedla zaručene zdvihne náladu, no existujú aj mnohé iné vône, ktoré môžeme využiť. Pre navodenie vhodnej atmosféry, ktorá presne sedí na vašu aktuálnu náladu potrebujete len malú čajovú sviečku, peknú aroma lampu a obľúbenú zbierku esenciálnych olejov.

Aroma lampu umiestnite na bezpečné miesto, zapáľte sviečku, to misky nalejte vodu, nakvapkajte tri až päť kvapiek oleja. A to je celé! Zdá sa to ako maličkosť, no vôňa dokáže ovplyvniť náladu rovnako ako teplý kúpeľ, masáž, alebo chutný obed.

Vhodné kombinácie pre inšpiráciu:

Zima:
Keď je vonku chladno, je dobré zahriať sa niečím prenikavým a korenistým. Môžete použiť rovnaké ingrediencie ako do vareného vína a dopriať si tak dvojité potešenie. Pomaranč, škorica, bergamot, či pačuli zaručene rozjasnia váš deň, aj keď noci sú dlhé.

Jar:
S týmto ročným obdobím prichádza prebúdzanie sa všetkého živého, no aj otravná jarná únava. Jemné tóny bazalky, ylang ylang, eukalyptu, či citrónu vás postavia na nohy!

éterické oleje

Leto:
Je nádherne svetlé a slnečné, no niekedy aj príliš horúce. Stavte na mätu, smrek, alebo cédrové drevo. Určite vás osviežia

Jeseň:
Sychravé počasie, krátiace sa dni, dážď … Je čas postupne vytiahnuť zásoby feniklového oleja, citrónovej trávy, klinčeku, alebo koriandru.

Samozrejme, nesmiete zabúdať na bezpečnosť. Aroma lampu s horiacou sviečkou a horúcou vodou určite nestavajte na miesta dostupné malým deťom a domácim zvieratám. Rovnako si dávajte pozor aj na závesy, záclony, obrusy a iné horľavé veci, ktoré by mohli vzbĺknuť.

Posted in Nezařazené